Hakkımızda

Firmamız 2000 yılında, İZOYAPI İZOLASYON ve YAPI MALZ. İNŞ. TAAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. olarak Mersin de kurulmuştur. İlk yıllarında Isı-Su-Ses izolasyon ürünleri, Yapı Kimyasalları, Asma tavan malzemeleri, Çatı kaplama malzemeleri, Alçı sıva, Alçıpan, İç ve Dış cephe boya malzemeleri, bina güçlendirme ürünleri, epoksi zemin kaplamalarının toptan ticaretini yaparak Türkiye’nin sayılı markalarının arasında yerini almıştır.

2003 yılında “İZOPİYER” markası ile Alçısız Kartonpiyer üretimine geçerek büyük bir atılım yapmış inşaat sektöründe büyük bir çığır açmıştır.Bu üretim şekli sayesinde bir insan tek başına bir dairenin kartonpiyer ini eliyle taşıyabilmektedir. Hafif olması ve yer kaplamaması ile navlun maliyetinin çok az olması sayesinde ilk üretim yıllarında tüm Türkiye de İZOPİYER markası ile bayilikler verilmiştir.

Sürekli yenilik arayışı içinde olan ve devamlı ARGE çalışmaları yapan firmamız, kısa süre sonra dış cephede kullanılmak üzere EPS’den imal edilen dekoratif ısı yalıtım levhalarının ve cephe süslemelerinin üretimine başlamıştır.Osmanlı ve roma mimarisinde kullanılan dekorasyonların günümüz teknolojisi ile yapılması neredeyse imkansız hale geldiği bu dönemde “İzopiyer” dış cephe ürünleri ile benzer cepheler çok daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Yüksek danste EPS ile her türlü hava şartlarına dayanıklı akrilik kaplamayı birleştirerek ; hafif-uzun ömürlü-kolay ve hızlı uygulanabilen-uygun fiyatlı hem dekoratif görünüm hem ısı yalıtımı sağlayan çok avantajlı ürünler imal edilmiş ve edilmeye devam etmektedir.

2015 yılında şirket büyütme hedefi doğrultusunda İZOYAPI YALITIM AMBALAJ İNŞAAT ve TİC. A.Ş. olarak yola devam etme kararı alınmıştır.

2016 yılında yüksek teknolojili makineler alarak üretim parkurumuza, “İZODEKOR” ve “İZOWOOD” markalarıyla yine yüksek danste EPS’den imal edilen hazır MERMER –AHŞAP- 3BOYUTLU TAŞ DESEN görünümlü, boya gerektirmeyen, kolay uygulanabilen, hafif ve uzun yıllar dayanıklı dekoratif ve aynı zamanda ISI YALITIMI sağlayan ürünlerin imalatına başlanmıştır.

 

Özverili bir çalışmayla altyapı yatırımlarına ve proje bazlı taahhüt işlerine devam eden firmamız, kurumsal olarak da kısa sürede büyük projelere imza atmış ve içinde yer aldığı sektörde konusu ile ilgili görüşü alınması gereken, akılcı çözüm önerileri sunan bir başvuru merkezi haline gelmiştir.

Saygılarımızla,

 

TÜM ÜRÜNLER