Ahşap Duvar Panelleri

Yazar kmlkskn 15/09/2014 4 Yorumlar Strafor Duvar Panelleri,3 Boyutlu Duvar Panelleri,

Ahşabın, zemin uygulamalarından daha çok duvar uygulamalarında kullanılmaya başlandığı günümüzde, özellikle de ofis dekorasyonu alanında ahşap duvar kaplama paneli kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Peki, ahşap duvar kaplama panellerinin avantajları nelerdir ve hangi alanlarda kullanılabilir? Ahşap duvar kaplama panellerinin kullanıcılara sağladığı en büyük avantaj hiç kuşkusuz ahşap kaplama ile kıyaslandığında çok düşük olan fiyatlarıdır. Bunun en önemli nedeni ise, teknolojinin yardımı ile artık ahşap duvar panelleri için üretim yapan markaların seri üretim yaparak maliyetlerini büyük oranda düşürmeleri ve bu düşen miktarı satış fiyatlarına yansıtmasıdır.

 

Yine ahşabın uygulama alanına döşenirken işçiliğinin çok daha fazla emek gerektirmesi satış fiyatını yükseltirken panel halinde gerçekleştirilen ahşap duvar döşeme, çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Ahşap duvar kaplama paneligünümüzde iç dekorasyon uygulamalarında sıklıkla kullanılırken özellikle de ofis dekorasyonu ve ev dekorasyonları sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biridir. Dekorasyon konusunda son yıllarda en çok tercih edilen malzemelerin başında yer alanahşap panel fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Ahşap panel duvar kalınlığı ile de dikkat çekmekte ve ince yapısı sayesinde uygulandığı alanın metrekare ölçümünü etkilemeden dekorasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır.

Ahşap duvar kaplama panelleri, bölme ofis odaları oluşturmak isteyen kişiler için son derece ideal malzemelerdir. Kaplama panelisayesinde ekonomik bir uygulama gerçekleştirilirken aynı zamanda bölme oluşturulması ile de ofis içerisindeki kullanım alanı en verimli şekilde değerlendirilmiş olur. Yine sıcak bir atmosfer ortamı oluşturması yatak odası dekorasyonu içerisinde ahşap duvar kaplama panelikullanımını yaygınlaştırmaktadır. Salon dekorasyonu içerisinde de ahşap duvar kaplama panelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Kısacası, dekorasyon amaçlı tüm uygulamalarda yüksek ses ve ısı yalıtımı özellikleri ile ahşap paneller her projede başarı ile uygulanabilmektedir.Ahşap duvar panel fiyatları kullanıcılara büyük avantajlar sağlarken ahşap ürünler ile yapılan fiyat karşılaştırmalarında nerede ise maliyetler yarıya kadar düşmekte, kolay monte edilebilme özelliği sayesinde de hem paradan hem de zamandan tasarruf etme imkânı sunmaktadır.